Aktualne kursy tańcaCennik rozkład zajęćO nas kontaktopinie mediafoto videonajbliższe imprezykarta podarunkowa

obecnie nie prowadzimy zajęć w Węgrowie, ale wrócimy.

Zapraszamy na kursy tańca do Siedlec:)

 

*** ARCHIWUM KURSÓW TAŃCA***

 

WĘGRÓW: NOWE KURSY TAŃCA - KARNAWAŁ 2017 

TAŃCE WESELNE I DYSKOTEKOWE /TAKŻE PIERWSZY TANIEC/,

SALSA, BACHATA, LATNO SOLO, ZUMBA LATINO

/SOLO i w PARACH/

 

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

11 STYCZNIA 2017 /środa/, godz. 20.00

miejsce: sala baletowa klubu Everest, ul. Żeromskiego 21

 

WĘGRÓW - ROZKŁAD ZAJĘĆ:

 A) tańce weselne i dyskotekowe - taniec towarzyski + salsa + bachata

 gr. początkująca (1 st.)

 środa, g. 19.15-20.45

 gr. średniozaawansowana

 środa, g. 20.45-22.15

 

B) latino solo & zumba /open level/

 piątek, g. 18.15-19.15

 

 

***************************************************************************

KURSY TAŃCA - JESIEŃ 2016 /WĘGRÓW/

TAŃCE WESELNE I DYSKOTEKOWE /PIERWSZY TANIEC/,

SALSA, BACHATA, LATINO SOLO, ZUMBA LATINO

/SOLO i w PARACH/


SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

7 września 2016 /środa/, godz. 20.00

miejsce: sala baletowa klubu Everest, ul. Żeromskiego 21

szczególy w poniższej tabelce


 

Egzotycznie i eregicznie

 

Taniec towarzyski niejedno ma imię – mówi znane powiedzenie i w rzeczy samej trudno nie zgodzić się z zasadnością tych słów. Istnieje wiele gatunków tańca towarzyskiego, układy choreograficzne, strój, rekwizyty. 

Cechą wspólną jest współpraca pomiędzy partnerami, ze szczególnym uwzględnieniem płynności ruchów. Taniec to jedna dusza w dwóch ciałach, konieczne jest więc swoiste scalenie, partnerzy powinni się dopełniać i uzupełniać. 

Nierzadko można usłyszeć, że ktoś kocha taniec, ale wyłącznie w sposób bierny. Tłumaczenie „lubię patrzeć jak inni tańczą, ale tańczyć nie potrafię” zazwyczaj nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. 

Doskonałym tego potwierdzeniem jest szkołą tańca prowadzona przez Anię i Janka Jaroszyńskich. W ofercie placówki można znaleźć ciekawe i atrakcyjne propozycje, a co ważniejsze, kursy tańca realizowane są w różnych miastach i miasteczkach. W Węgrowie nauka tańca prowadzona jest raz w tygodniu. W ofercie znajdują się tańce weselne i dyskotekowe, dopełnione efektowną salsą i jej siostrą bachatą oraz tańce latynoamerykańskie z zumbą latino. 

Propozycja ciekawa, tym bardziej, że kurs tańca weselno-dyuskotekowego realizowany jest w dwóch grupach zaawansowania – początkującej i średniozaawansowanej. 

Adepci tańca towarzyskiego, poza podstawowymi krokami i prostymi układami choreograficznymi, uczą się przede wszystkim pracy z samym sobą oraz współpracy z partnerem lub partnerką. Warto nadmienić, że taniec towarzyski, bez względu na gatunek, to przede wszystkim współpraca partnerów i wzajemne zaufanie. Płynność ruchów w dużej mierze zależy od zdobytych umiejętności tanecznych, nie mniej jednak istotną funkcję na tej płaszczyźnie odgrywa także wzajemne dopełnianie się partnerów i harmonia dusz. 

Tańce weselno-dyskotekowe to przede wszystkim rozwiązania energiczne, żywe, rytmiczne. Fakt ten nie oznacza jednak, że są one monotonne, wprost przeciwnie – taniectowarzyski wymaga odpowiednich zachowań niewerbalnych, układ choreograficzny to nie tylko kroki, ale także gesty czy ruchy ciała, czego najlepszym potwierdzeniem jest salsa czy bachata. 

Warto nadmienić, że bachata to muzyka wyjątkowa, łącząca elementy sentymentalno-romantyczne z wyraźnym rytmem i energicznością. 

Wyjątkowy charakter ma także popularna w ostatnim czasie zumba latino, w której elementy tańców latynoamerykańskich zostały połączone z fitness. Śmiało można więc stwierdzić, że zumba latino, podobnie jak szeroka gama tańców towarzyskich, to doskonały i jednocześnie bardzo prosty sposób, by zsynchronizować ciało i duszę. Taniecodpręża, relaksuje, rozładowuje negatywne emocje, dodaje energii, wzmacnia siły witalne, a przy tym skutecznie walczy z nadmiarem kilogramów. 

Jest to również doskonały sposób, by kreatywnie i zdrowo spędzić czas wolny, integrując się przy tym z innymi miłośnikami tego, jakże atrakcyjnego, sportu.